پشت پرده صید ترال چینی ها در سواحل بلوچستان (بقلم: ملک محمد اعظم بلوچ)

پشت پرده صید ترال چینی ها در سواحل بلوچستان (بقلم: ملک محمد اعظم بلوچ)
مارس 24, 2022
169 بازدید

مدتهاست که کشتی های ترال چینی با آمدن به سواحل بلوچستان مسبب مشکلات بسیاری برای صیادان بلوچ شده اند و محیط زیست آبی منطقه را با خطرات و چالش های جدی روبرو کرده‌اند.
صیادان همیشه به نحوی دردهای خود را بیان و حتی تجمعاتی برپا کرده اند اما راه بجایی نبرده‌اند و هیچ مسئول حکومتی تاکنون جوابی نداده است.

اما چینی ها چگونه مجوز صید را در سواحل بلوچستان دریافت کرده اند؟

سپاه خامنه‌ای که خود را نیازمند حمایت چینی ها می‌بیند با دادن مجوز صید به آنها خوش‌خدمتی خود به رژیم کمونیستی چین را نشان داد؛ اما  در دادن مجوز سیاستی را در پیش گرفت تا نامی از سپاه به میان نیاید.

سپاه مجوزهای صید ترال به چینی ها را به نام مزدوران محلی خود را صادر کرده تا هیچ جوابدهی به مردم نداشته باشد و این بین مزدوران محلی با دریافت مبالغی حاضر به قبول ننگ خیانت به ملت بلوچ شده‌اند.

تأثیرات مخرب #صید_ترال چینی ها بر زندگی مردم بلوچ ساکن در سواحل و محیط زیست دریا بر کسی پوشیده نیست اما مزدوران و لگوران محلی وابسته به سپاه چگونه حاضر شده‌اند  تا چنین خیانت بزرگی را علیه ملت بلوچ مرتکب شوند جای سوال است!

سپاه تروریستی پاسداران چگونه عزت و حرمت این لگوران را از بین برده که حاضر شده اند دست به چنین خیانتی بزرگی برای پول بزنند!

وقت آن است که ملت بلوچ با رسوا کردن سپاه و مزدوران و لگوران محلی که منافع ملی بلوچ را با خطرات جدی مواجه کرده اند و مقاومت در برابر آنها مانع از ضررهای بیشتر شوند؛ هیچ ملتی بدون ایستادگی و مقاومت نتوانسته به حقوق خود دست پیدا کند و امروز ما ملت بلوچ راهی بجز ایستادگی در برابر متجاوزان و ستمگران نداریم۔

برچسب‌ها:, ,