پیام حبیب الله سربازی در خصوص دخالت های «بیت رهبری» در امور اهل سنت بلوچستان

پیام حبیب الله سربازی در خصوص دخالت های «بیت رهبری» در امور اهل سنت بلوچستان
جولای 20, 2020
699 بازدید

✍️پیام حبیب الله سربازی بلوچ دبیرکل حزب بلوچستان راجی تپاکی در خصوص دخالت های «بیت رهبری» در امور اهل سنت بلوچستان

مصطفی محامی نماینده علی خامنه ای در بلوچستان دستور بازداشت #مولانا_کوهی را صادر کرد، پس از بازداشت این روحانی اهل سنت مردم دست به تجمعات اعتراضی زدند اما حکومت بیست روز اینترنت را قطع کرده و مردم را سرکوب کرد و سپس محامی در ویدیویی اعلام کرد که عقب نشینی نخواهد کرد و هر کس اعتراض کند را سرکوب مینماید.

بار دیگر پس از وفات مولانا جهاندیده از علمای برجسته سوران؛ مصطفی محامی سعی داشت یک عالم مربوط به دفتر رهبری را به طور غصبی منصوب کرد. بار دیگر مردم دست به اعتراض زده و با ترک مسجدبه صورت مجزا نمازشان را اقامه کردند و به نماز خواندن پشت امام منصوب شده دفتر خامنه ای تن ندادند. این بار نیز محامی گفت من عقب نشینی نمیکنم و در حکمی بی سابقه دستور انتصاب دست جمعی برای ۱۱۵ روحانی اهل سنت در سراوان و خاش را صادر کرد.

در واقع این فرد افراطی خراسانی ضد بلوچ، قصد دارد با این برنامه ها ضمن به کنترل درآوردن مساجد و مدارس دینی اهلسنت به سرکوب ملت بلوچ ادامه دهد.

ما ضمن محکوم کردن این اقدامات مداخله جویانه و سرکوب ها در کنار مردم و علمای اهل سنت می ایستیم تا استقلال مساجد و مدارس دینی اهل سنت و دیگر ادیان و اقلیت ها حفظ شود.

در واقع راه نهایی رفع این مشکلات براندازی این حکومت ایدئولوژیک و احیای دولت ملی بلوچستان است.

حبیباللهسربازی_بلوچ

برچسب‌ها:, , , , , , ,