کشتار مردم بلوچ در شمسر سراوان؛ مقصر دانستن سوخت بران پس از سفر جمعی از نمایندگان مجلس

کشتار مردم بلوچ در شمسر سراوان؛ مقصر دانستن سوخت بران پس از سفر جمعی از نمایندگان مجلس
مارس 2, 2021
976 بازدید

جمهوری اسلامی پس از سفر جمعی از نمایندگان مجلس به سراوان، سپاه را تبرئه و سوخت بران را مقصر اصلی حادثه شمسر سراوان عنوان کرد.

به گزارش رصد بلوچستان، روز گذشته ۱۱ اسفند ماه ۹۹، جمعی از نمایندگان مجلس برای بازدید از مرز سراوان و پایگاه شمسر برای بررسی قتل عام سوخت بران وارد استان شدند.

همانطور که انتظار می رفت، این نمایندگان مجلس با بالگرد از منطقه مرزی شمسر دیدن کرده و رسانه های جمهوری اسلامی بار دیگر سوخت بران و ارتش پاکستان را عامل تیراندازی معرفی کرده اند.

همچنین رسانه های جمهوری اسلامی تعداد سوخت بران کشته و زخمی شده را با تمام وقاحت ۵ نفر اعلام کرده اند.

در بخش دیگری از گزارش رژیم علی خامنه آمده که سوخت بران را از «معاندین» دانسته و آنها «راهزنان» و «دزدان» عنوان کرده که قصد تسخیر پایگاه را داشتند.

در حالی که در زمان تیراندازی پایگاه مرزی شمسر سراوان، سوخت بران هیچگونه درگیری شکل نداده و پس از کشتار بیش از ۳۷ سوخت بر بلوچ توسط سپاه، به کمک کشته و زخمی ها رفته اند.

جمهوری اسلامی با زیرپا گذاشتن ارزش های انسانی، تیراندازی از آنسوی مرز را باعث کشتار سوخت بران نامیده و سپاه تروربستی پاسداران را تبرئه کرده است؛ در حالی که ویدیوها و سوخت بران با مدارک و اسناد به اثبات رسانیده که سپاه پاسداران به سمت سوخت بران آتش گشوده است.

برچسب‌ها:, , , , ,