گنداوک؛ جان باختن یک کودک به دلیل مسدود شدن جاده با طغیان رودخانه های فصلی

گنداوک؛ جان باختن یک کودک به دلیل مسدود شدن جاده با طغیان رودخانه های فصلی
جولای 11, 2022
74 بازدید

سه کودک به دلیل حبس شدن در داخل یک خودرو و انتقال دیر هنگام به بیمارستان، یکی از آنها جان خود را از دست داد و حال دو کودک نیز نامساعد است.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز گذشته ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۱، در پی حبس شدن سه کودک به مدت ۵ ساعت در خودرو و انتقال دیر هنگام به بیمارستان به دلیل طغیان رودخانه ها در #گنداوک، یک کودک جان خود را از دست داد.

از هویت این سه کودک تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دسترس نیست.

گفته می‌شود خودروی بیماربر گنداوک در حین اعزام کودکان به بیمارستان نیکشهر به علت طغیان رودخانه های محلی و انسداد مسیر متوقف می شود.

پس از تلاش پرسنل اورژانس گنداوک و عدم کاهش سطح آب، کودکان توسط یک مایلر از رودخانه عبور داده شدند.

یک کودک در طول مدت عبور از رودخانه جان خود را از دست داد و دو کودک دیگر نیز با وضعیت وخیم جسمانی به بیمارستان منتقل شدند.

همچنین در قصرقند به علت بارندگی شدید و تخریب یک منزل مسکونی دو نفر دیگر زخمی شدند و به بیمارستان گیه انتقال داده شدند که از هویت آنها تا لحظه تنظیم خبر و جزئیات بیشتر اطلاعی در دسترس نیست.

نبود زیرساخت‌های جاده‌ای مناسب و همچنین نبود مراکز درمانی مجهز طی طغیان رودخانه ها باعث انسداد مسیرهای مواصلاتی شده و مردم شهرستان گنداوک را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است.

همچنین راه دسترسی ۴۰ روستا در این شهرستان قطع است و از منطقه کاجه شهرستان گنداوک به علت قطعی ارتباط مخابراتی اطلاعی از وضعیت اهالی روستاهای مذکور در دسترس نیست.

برچسب‌ها:, , ,