جمهوری اسلامی جز مرگ و فلاکت ثمره‌ای دیگر داشته است؟

جمهوری اسلامی جز مرگ و فلاکت ثمره‌ای دیگر داشته است؟
می 26, 2022
339 بازدید

براساس گزارشی که سازمان عفو بین الملل روز سه شنبه ۲۴ مه (۳ خرداد) منشتر کرد، شمار اعدام ها در سال ۲۰۲۱ و پس از کاهش محدودیت های کرونایی در جهان افزایش یافته است. به نوشته این سازمان دست کم ۵۷۹ مورد اجرای مجازات اعدام در ۱۸ کشور جهان ثبت شده است. این افزایشی ۲۰ […]

براساس گزارشی که سازمان عفو بین الملل روز سه شنبه ۲۴ مه (۳ خرداد) منشتر کرد، شمار اعدام ها در سال ۲۰۲۱ و پس از کاهش محدودیت های کرونایی در جهان افزایش یافته است.
به نوشته این سازمان دست کم ۵۷۹ مورد اجرای مجازات اعدام در ۱۸ کشور جهان ثبت شده است. این افزایشی ۲۰ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۲۰ است که در آن حکم اعدام ۴۸۳ بار اجرا شده بود.

گزارش عفو بین الملل می گوید، ایران پس از چین در رده دوم قرار دارد و از کشورهایی است که افزایش شمار اعدام ها در آن نگران کننده است. آمار اجرای حکم اعدام در جغرافیای ایران در سال قبل از آن ۲۴۶ مورد بوده است.

آیا یکبار هم که شده مقامات جنایتکار نظام می‌توانند بجای اینهمه ژستهای اقتدار و پیشرفت به این جواب بدهند که چرا بیشتر از هر کشوری در جهان اعدام می‌کنند؟!

چرا بیشترین آمار اعدام نسبت به جمعیت متعلق به جوانان بلوچ است، جمهوری اسلامی چه کینه ای از ملت بلوچ در دل دارد که به هر بهانه ای فرزندان سرزمین مان بلوچستان را خلق آویز کرده و از حق زندگی محروم میکند؟

برچسب ها اعداماعدام زندانی بلوچسازمان عفو بین الملل